ikea
Sloganından da anlaşıldığı gibi ikea evinizin her şeyi. Eviniz için gerekli tüm mobilya ve aksesuar adına aradığınız her şeyi ikea mağazalarında bulabilirsiniz.

ikea ilk kuruluşundan bu güne hızla büyümesini ve ürün çeşitliliğini arttırmakta. İkea nın büyümesindeki en büyük etkisi tasarımlarındaki fonksiyonelliğin en üst seviyede tutulmasıdır. Ayrıca çevreye olan sorumluluk projelerinde de üzerine düşeni yapmaya çalışmaktadır. FSC üyeliği, better cotton sertifikasına sahip üreticilerle çalışmaya öncelik vermesi, sürdürülebilirlik politikası, çocuk işçi politikaları ikea nın sosyal sorumluluklarının da bilincinde olduğunu göstermekte.

Ayrıca ürünlerini kalite testlerinden geçirmesi de ikanın ürün kalitesine ve insan sağlığına önem verdiğini göstermektedir. İkea'nın kendine has kurduğu sistemle test sonuçlarında problem olan ürünün mağazaya girişi kesinlikle önlenmiştir.

İkea kendi mağazalarında insan ve doğa için uyguladığı denetimleri aynı zamanda çalıştığı firmalara da uygulamaktadır.

İkea mağaza satışlarının yanında internet mağazasından da satış yapmaktadır. En çok ikea dolap'ları ve ikea masa' ları talep gören ürünlerinden olsa da müşterilerin diğer ürünlere olan ilgisi büyük. Çünkü ikea da ürün seçeneği çok fazla.